Олена Кішкурно
Уроки живопису

Inst

Фейсбук

Google+

Тел.: +38(050)633-40-91;
e-mail:

Художник Олена Кішкурно

Реставрація

   Слово «реставрація» походить від латинського «restauratio» – відновлення. За допомогою реставрації відроджуються частково ушкоджені або зруйновані твори мистецтва, їм повертається експозиційний вигляд.

   Реставрація пам'яток культури є складною, багатогранною дисципліною, що включає до себе комплексний дослідницький підхід, що у свою чергу, дозволяє розкрити теоретичні, естетичні, історичні, художні сторони твору мистецтва.

   Реставратори часто зіштовхуються з унікальними творами, що мають художнє, релігійне, історичне, наукове значення. У зв'язку з цим, одним з найважливіших якостей реставратора є почуття відповідальності до своєї роботи.

   Найчастіше мені, як реставраторові, доводиться мати справу з творами мистецтва, що несуть культове значення. Прикладом можуть служити ікони, що мають часом до 50% втрат фарбового шару. Як релігійний образ, вони повинні нести ту інформацію, що була передбачена при створенні твору. Реставрація дає друге життя картинам і іконам. Часом найнепоправніші дефекти під досвідченою рукою реставратора-професіонала піддаються виправленню, а пам'ятка – відновленню.

   Я виконую наступні види реставраційних робіт:

   Нижче ви можете побачити приклади ікон, що були мною відреставровані.

Ікона до реставрації
Ікона Богородиці до реставрації
Ікона після реставрації
Ікона Богородиці після реставрації
Ікона до реставрації
Ікона Явища Пресвятої Богородиці Преподобному Сергію Радонежському до реставрації
Ікона після реставрації
Ікона Явища Пресвятої Богородиці Преподобному Сергію Радонежському після реставрації

© 2010-2018 Олена Кішкурно